Zenetanulás felnőtt korban

Azt mondják, sose késő! Sőt, a sportból talán ki lehet öregedni, de a zenéből sosem! Zenetanulásra vágyó felnőtteket is várunk a Montessori Zeneművészeti Iskolába!

Felnőttkorban sokkal gyorsabban haladhatunk a tanulással, mint gyermekként. A felnőtt ember agya és a finommotoros képességei fejlettebbek, mit gyermekkorban.  Ugyanakkor a teste nem bírja úgy a terhelést, nem állnak rá olyan hamar az adott hangszer megszólaltatásához szükséges testrészei, és nem is bírja olyan sokáig, mint fiatalabb társai. Mégsem késő elkezdeni felnőttként sem.

A Montessori Zeneművészeti Iskolában van lehetőség felnőttként is zenét tanulni. A felnőtt tanulók is ugyanazon az ütemterven haladnak végig, mint a gyerekek, de gyorsabb tempóban. Fontos, hogy az alapokat szakembertől tanulja meg az ember, mert a rossz tartás, a rossz módszerek hamar berögzülnek, és nagyon nehéz "kinevelni" őket. Ha az alapokat elsajátították felnőtt tanulóink, már nem feltétlenül szükséges a tanári jelenlét, autodidakta módon is tanulhat tovább az ember. Az alapokra viszont minden esetben szükség van.

Zeneioktatási költségek felnőtt tanulóknak:

Zeneiskolai, bizonyítványt adó zenetanulás  18-22 éves fiataloknak (iskolai jogviszonnyal):      5000,- Ft/hónap

22 év feletti felnőtteknek: 1000,- Ft/ alkalom

„A zenének a férfiszívben tüzet kell szítania és könnyet fakasztania a női szemből.”   Beethoven