Hangszeres előkészítő osztályok

Zeneművészeti iskolánk "előkészítő osztályaiba" várjuk azokat a tanulókat, akiknek még nincsenek zenei előtanulmányaik: az alsó tagozatos, 1-2. osztályos kisiskolásokat, akik most kezdik el a zenetanulást. Az előkészítő osztály bevezeti a gyermekeket a zene világába, lehetőséget ad több hangszer kipróbálására. Előkészítőnk egy izgalmas kaland, rengeteg élménnyel, játékkal, próbatétellel. Egy olyan út, amelynek végén minden gyermek rátalál a saját hangszerére!

Hangszertanulás elképzelhetetlen zenei alapok nélkül. Előkészítő osztályainkban interaktív, Montessori módszerrel tanuljuk meg az alapvető ismereteket, rengeteg zenei élményt, tapasztalatot szerzünk és sok hangszert kipróbálunk. A zenetanulás és a zene nyújtotta öröm kettőssége határozza meg e kezdeti időszakot. A haladás mértéke egyéni lehet. Zenepedagógusaink ajánlása szerint, az előkészítő osztály végén,  alapvizsgát tesznek tanulóink.

A zenetanulás megalapozásához, a hangszertanulás megkezdése előtt javasoljuk a zenei előképzőt. A gyermekek sok játék, mozgás, gyermekdal segítségével itt ismerkednek meg a zenei írás-olvasás legegyszerűbb elemeivel. A Montessori Zeneművészeti Iskola kissé "más", mint a hagyományos, állami zeneiskolák. Élménydús, modern, szerethető iskolát teremtünk, ahol a  legfontosabb cél, hogy a gyermek örömet leljen a zenében, a zenetanulásban.

A zeneiskola szülői hozzájárulási költsége (nappali tagozatos iskolai jogviszonnyal 6-22 éves korig):

Saját iskolásainknak 3000,- Ft/hónap;          Más iskolából érkezőknek 5000,- Ft/hónap

„Nem a zenében rejlik-e a leghatásosabb nevelés? Hiszen semmi sem hatol be olyan mélyen a lélekbe, mint a ritmus és a dallam;                                            ... a zene nem vezet máshoz, mint a szép szeretetéhez.”  (Platón)